Holící strojek s garáží
Recenze holícího strojku Braun 8995
Po každém oholení jsme zvyklí vyčistit svůj holící strojek a uklidit jej na nějaké místo, odkud ho zítra zase vytáhneme, abychom se mohli znovu oholit. Ti pečlivější z nás mají pouzdro, ale majitelé strojku Braun 360° Complete využijí přímo speciální jednotku nebo chcete-li základnu, dock či garáž. Myslím, že na zkušenosti s touto sestavou je určitě zvědava minimálně ta pánská polovina čtenářů.
Co si odnesete z obchodu
Ve velmi přitažlivém obale si zakoupíte kromě holícího strojku Braun 8995 a základny ( které se v návodu říká čistící jednotka), také čistící náplň, síťovou šňůru s integrovaným adaptérem, pouzdro, které se vám bude hodit na cesty, krytku planžety a kartáček pro čistění strojku, který lze vložit do cestovního pouzdra. Samozřejmostí je také návod ve dvanácti jazycích včetně češtiny. Ten doporučuji prostudovat ihned po vybalení, protože se v něm dočtete řadu informací, které mohou být důležité. Například tu, že se holící hlava nesmí namočit nebo že přiložený kartáček nesmí být použit na čistění holící planžety ani břitového bloku. Ano, planžeta i břity jsou velmi ostré, ale také z tenkého matriálu, takže by je mohlo mechanické zatrhnutí vlasu kartáčku poškodit. To platí u všech planžet holicích strojků.
Uvedení do provozu
Protože je strojek bateriový je logicky prvním krokem jeho nabití. Pokud se ale musíte oholit okamžitě, můžete využít síťový přívod, který zasunete přímo do strojku. V opačném případě je nejrozumnější zprovoznit základnu. Do té nejprve nasuňte kazetu s čistícím roztokem a poté strojek vložte displejem k sobě a hlavou dolů. Strojek si základna otestuje, výsledek oznámí kontrolkami a začne s dobíjením. Na displeji se objeví symbol baterie se znázorněním hloubky vybití a časový údaj, který oznamuje za jak dlouho bude baterie nabita na 100%.
Přístroj také optimalizuje životnost svého akumulátoru tím, že se postará o jeho formování. Jednou za čas jej automaticky vybije a znovu dobije. Tím je optimalizována kapacita i životnost akumulátoru.
Není holení jako holení
V letácích se uvádí, že holení je rychlé a jednoduché, díky nové vylepšené planžetě Smart Foil, hřebenu Pover-Comb a ostrým břitům Precision Comfort. Opravdu se mi nepodařilo vymyslet jak ověřit zda tyto prvky fungují tak, jak je to uvedeno v prospektech. To by asi byl spíše úkol pro specializovanou laboratoř, ale faktem je, že holení probíhá hladce. Už na první poměrně rychlý tah se daří oholit převážnou většinu vousů. Není potřeba pokožku nějak vypínat, dokonce bych řekl, že napnutá pokožka se holí hůř. Je to logické, když zvážíte tvar planžety. Navíc je planžeta uložena pružně, takže při mírném tlaku na ni ustoupí o jeden až dva milimetry i s břity jakoby do těla strojku. Kromě planžety jsou totiž pružně uloženy i břity. Poradí si i s delšími vousy, takže stříhací a rovnací hřeben uprostřed planžety evidentně funguje.
Kyvná hlava
Určitě důležitá je pro kopírování kontur obličeje kyvná hlava strojku. To můžete pozorovat při holení v zrcadle. Hlava se skutečně při holení sama naklání a snaží se udržovat v pozici co nejkolmější k povrchu tváře tak, aby obě poloviny planžety měly kontakt s pokožkou. Při prvním holení jsem měl pocit, že hlava se naklání trochu neochotně, ale rychle se uvolnila a nyní funguje velmi hladce.
Jestliže jste si zvykli na pevnou holící hlavu, může využít při holení polohu Fix, kdy se hlava zablokuje ve své zadní poloze. Myslím, že se tak ale připravíte o jednu z podstatných výhod tohoto strojku.
|